Так Просто!
 1. Так просто
 2. » »
 3. Рейтинг радянських фільмів - Так Просто!

Радянські фільми

Кіномани в СРСР не були особливо розпещені інформацією про новинки кінематографа і життя діячів кіномистецтва. З цієї причини барвисто ілюстрований журнал «Радянський екран» користувався просто шаленою популярністю.

Рейтинг радянських фільмів

Багато хто, в тому числі і мої батьки, зберігали і перечитували підшивку за кілька років. Фотографії улюблених кіноакторів нерідко вирізали з журналу, щоб прикрасити ними стіни своєї квартири.

З 1957 по 1991 рік редакція журналу проводила на основі листів читачів конкурс «Кращий фільм року». Нещодавно я натрапив на список його переможців, і парочку фільмів вже з задоволенням переглянув.

Рейтинг радянських фільмів

Сподіваюся, що наші читачі теж знайдуть у цьому списку свої улюблені радянські фільми і проведуть багато приємних хвилин за переглядом тих стрічок, які вони теж полюблять.

Рейтинг радянських фільмів


 1. «Висота» (1957) У цьому ж році журнал «Радянський екран» став проводити глядацьке голосування, і першим переможцем читачі назвали фільм «Висота».

  Рейтинг радянських фільмів

  За сюжетом, на будівництво доменної печі прибуває бригада монтажників під керівництвом бригадира Миколи Пасічника. На будівництві Микола знайомиться зі норовливої сварщіцей Катериною. Він намагається доглядати за нею, але вони часто сваряться. Під час монтажу устаткування на великій висоті молодий чоловік зривається вниз і отримує травму.

  Рейтинг радянських фільмів

  Цікаво, що в цьому ж році на екрани вийшов фільм-легенда «Летять журавлі» з Олексієм Баталовим і Тетяною Самойловою, вперше в історії радянського кіно отримав «Золоту пальмову гілку» в Каннах.

 2. «Доля людини» (1959) В 1959 році в СРСР було знято понад вісімдесят фільмів. За підсумками глядацького голосування кращим фільмом року стала військова драма «Доля людини» — екранізація однойменного оповідання Михайла Шолохова і режисерський дебют Сергія Бондарчука. Рейтинг радянських фільмів
 3. «Гамлет» (1964) Лідером прокату за підсумками року стала блискуча екранізація роману «Живі і мертві» Костянтина Симонова. А рейтинг «Радянського екрану» очолив «Гамлет» режисера Григорія Козинцева з Інокентієм Смоктуновським в ролі принца, в прокаті посів 21-е місце.

  Рейтинг радянських фільмів

  Козінцев і Смоктуновський були удостоєні за цей фільм Ленінської премії. У 1966 році фільм номінувався на премію «Золотий глобус» в категорії «Кращий фільм іноземною мовою».

  На спорудження для фільму макет замку Ельсінор неподалік від Талліна пішло півроку. І зараз це місце називають «Скеля Гамлета» чи «Мис Гамлета».

 4. «Ніхто не хотів помирати» (1966) У цей рік на екрани країни вийшла комедія Ельдара Рязанова «Бережись автомобіля», але за підсумками глядацького голосування журналу «Радянський екран» кращим фільмом року була визнана пригодницька картина «Ніхто не хотів помирати».

  Рейтинг радянських фільмів

  Сувора драма режисера Вітаутаса Жалакявічюса відкрила цілу плеяду блискучих литовських акторів, які стали зірками екрану — Донатаса Баніоніса, Регімантаса Адомайтиса, Юозаса Будрайтіса.

  Дія відбувається в післявоєнній Литві, де «лісові брати» продовжують боротися з Радянською владою. Чи варто брати на себе відповідальність за життя інших, чи має право пересічний обиватель відсидітися в стороні, поки вирують пристрасті громадянської війни? Можна діяти за принципом «око за око, зуб за зуб»? Режисер спробував відповісти на всі ці непрості питання.

 5. «Доживемо до понеділка» (1968) Дуже важко обирати серед шедеврів. У 1968 році вийшли в світ «Діамантова рука», «Сільський детектив», «Золоте теля», «Мертвий сезон» і «Доживемо до понеділка».

  Рейтинг радянських фільмів

  Кожна з цих картин варта першого місця, але читачі «Радянського екрану» віддали перевагу шкільної історії режисера Станіслава Ростоцького з В'ячеславом Тихоновим та Іриною Печерниковой в головних ролях.

  Добрий і світлий фільм розповідає про 3 днів з життя вчителя історії Іллі Семеновича Мельникова, його колишньої учениці Наталії Сергіївни Гореловой та кількох учнів 9-го класу.

  На початку фільму звучить чарівна мелодія композитора Кирила Молчанова. Цікаво, що набагато пізніше автор сценарію фільму Георгій Полонський написав до неї вірші. Так народилася пронизливо сумна «Журавлина пісня», яка не увійшла в фільм і запам'яталася мені в запису Великого дитячого хору Центрального телебачення (солістка Тетяна Семенова).

 6. «А зорі тут тихі» (1972) У 1969 році в журналі «Юність» була опублікована повість «А зорі тут тихі» Бориса Васильєва. Згодом вона стала однією з найбільш популярних книг про Великій Вітчизняній війні. У 1971 році за екранізацію повісті взявся режисер Станіслав Ростоцький.

  Рейтинг радянських фільмів

  Події фільму відбуваються в 1942 році в Карелії, в тилу наших військ. За сюжетом старшина Федот Васьков і п'ятеро дівчат-зенітниць виступають на перехоплення німецьких диверсантів, можливою метою яких є Кіровська залізниця.

  Загін Васкова вступає в нерівний бій з німцями. Підкріплення не приходить, і дівчата гинуть одна за одною, хоч старшина і намагається берегти їх, наскільки можливо. Поранений майже беззбройний, Васьков бере в полон залишилися диверсантів. Через тридцять років він і його прийомний син встановлюють у районі загибелі дівчат меморіальну дошку.

 7. «Калина червона» (1974) Вийшовши з колонії, злодій-рецидивіст Єгор Прокудін, по кличці Горе, вирішує податися в село, де живе його знайома по листуванню Люба.

  Рейтинг радянських фільмів

  Знайомство з Будь-та її родиною змушує Єгора по-новому подивитися на життя, і він вирішує зав'язати з кримінальним минулим. Проте злочинці, колишні друзі Єгора, не збираються миритися з його новим способом життя.

  «Калина червона» — останній фільм Василя Шукшина як режисера і єдиний, знятий ним на кольорову плівку.

 8. «Іронія долі, або З легким паром!» (1976) З сюжетом головного новорічного телефільму останніх 40 років знайомити читачів, думаю, не обов'язково. Вперше картину показали 1 січня 1976 року в 17:45 по першій програмі ЦТ, а вже 7 лютого повторили за численними проханнями глядачів.

  Рейтинг радянських фільмів

  Женю Лукашина, як виявилося, замість Андрія Мягкова міг зіграти Андрій Миронов, однак говорити за сюжетом про те, що він «не користувався успіхом у жінок», було складно — ніхто б не повірив. Тому кандидатуру Миронова довелося відхилити.

 9. «Службовий роман» (1978) Лірична комедія режисера Ельдара Рязанова, абсолютно заслужено отримала всі 3 головні нагороди журналу «Радянський екран» (кращі фільм, актор — Андрій Мягков, актриса — Аліса Фрейндліх).

  Рейтинг радянських фільмів

  Історію про службовий роман не дуже красивою і не дуже молодої начальниці і рядового працівника, поодинці виховує двох дітей, подивилися в кінотеатрах 58 мільйонів глядачів. У 1979 році фільм був удостоєний Державної премії РРФСР.

  Складно в це повірити, але слова пісні «У природи немає поганої погоди» були написані самим режисером і співавтором сценарію Ельдаром Рязановим (за його словами, в тому випадку він перебрав масу віршів відомих поетів, але так нічого і не знайшов).

 10. «Москва сльозам не вірить» (1980) Лідер прокату 1980 року, фільм Володимира Меньшова був удостоєний премії «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» і Державної премії СРСР.

  Рейтинг радянських фільмів

  Рейтинг радянських фільмів

  В кінотеатрах драму про пошук щастя трьома подругами подивилися близько 84 мільйонів людей, що зробило її другий у списку найкасовіших стрічок в історії СРСР. На першому місці знаходився перший радянський кинобоевик — фільм «Пірати ХХ століття» режисера Бориса Дурова. Рейтинг радянських фільмів

 11. «Вам і не снилося» (1981) Фільм про дружбу двох підлітків, яка поступово переростає в любов. Ускладнює справу те, що їх батьки теж колись любили один одного в юнацькі роки.

  Рейтинг радянських фільмів

  Коли режисер Ілля Фрэз задумав екранізувати повість Галини Щербакової «Вам і не снилося», у Держкіно йому категорично заявили: «Закоханих звати Роман і Юля? Це що ж, ваша Щербакова себе Шекспіром думає? Не бувати цьому!» Так Джульєтту, тобто Юлю, довелося замінити на Катю.

 12. «Вокзал для двох» (1983) Картина розповідає, як вокзальна буфетниця Віра і піаніст Платон Рябінін з Москви познайомилися при вельми незвичайних обставинах. У результаті Віра втратила нареченого з динями, але знайшла коханого, який незабаром має виїхати в місця не настільки віддалені, щоб відбувати покарання за злочин, якого не скоював. Рейтинг радянських фільмів
 13. «Жорстокий романс» (1984) Ельдар Рязанов зняв за мотивами п'єси Олександра Островського «Безприданниця» один з кращих фільмів про кохання і вірності, про зраду і пристрасті. Режисер зберіг любовний трикутник, придуманий Островським, однак дії героїв і подій є сценарним вигадкою Рязанова. Рейтинг радянських фільмів
 14. «Холодне літо п'ятдесят третього» (1988) Фільм створювався під час «перебудови», коли наша країна стояла на порозі великих змін. Час дії — 1953 рік, країну теж чекають зміни. Помер Сталін, заарештований Лаврентій Берія, за амністією з таборів звільняють десятки тисяч досвідчених злочинців.

  Рейтинг радянських фільмів

  Двоє колишніх політв'язнів, нещодавно вийшли з табору, вступають у сутичку з бандою амністованих кримінальників. Перемогу доводиться сплатити дорогою ціною.

 15. «Небеса обітовані» (1991) Самий складний, суперечливий і багатогранний фільм геніального Ельдара Рязанова про бездомних людей, що живуть на міському звалищі, зміг вмістити в себе і смуток, і смуток, і жаль, і сміх, і розчулення.

  Рейтинг радянських фільмів

  Деякі назвали його початком епохи занепаду творчості великого режисера, але, незважаючи на це, фільм став справжнім касовим хітом і отримав рекордну кількість статуеток «Ніка», в тому числі і в номінації «Кращий фільм 1991 року». Рейтинг радянських фільмів

 16. Тепер тобі не доведеться ламати голову, який фільм подивитися. Напиши нам, якщо твої улюблені радянські фільми не увійшли в цей рейтинг. Можливо, ми опублікуємо новий список, вже на основі уподобань читачів «Так Просто!» .

  Любов — почуття, яке знайоме кожному, і будь-яка мелодрама завжди буде знаходити відгук у глядачів. Ми підготували для тебе добірку різноманітних фільмів, які об'єднує тільки одне — всі вони про кохання . Вибирай будь-починай дивитися!

Loading...

Залиш свій коментар

 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Рейтинг радянських фільмів
поділитися на facebook
наступна стаття »